ŞİMDİ ÇALIYOR

Title

Artist

YAYINDAKİ PROGRAM

YAYINDAKİ PROGRAM


Kişiye Özel, Doğal Tedavi: “Homeopati”

Ekleyen on Haziran 15, 2022

Homeopati, hastaya zarar vermeme ve hastalığı tamamen iyileştirme disiplinine dayanan bir tedavi yöntemidir.

Homeopati, Dr. Samuel Hahnemann tarafından 1700’lü yıllarda prensipleri oluşturulmuş ve geliştirilmiş hastaya zarar vermeme ve hastalığı tamamen iyileştirme disiplinine dayanan bir tedavi yöntemidir. İnsanın bütün olarak hastalandığı ve ancak bütün olarak iyileşebileceği düşüncesini savunur.

Bütüncül ve kişiye özel, yan etkisiz ve doğal tedavi yöntemi olan Homeopati’ye göre hastalıklar bizi uyararak iyileşme yolunda adım atmamızı sağlarlar.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Mehmet Portakal’a göre, homeopatiden her türlü fiziksel rahatsızlıkta, romatizmal hastalıklarda, ciddi kronik hastalıklarda, zihinsel ve ruhsal bozukluklarda faydalanılabilir.

Vücuttaki Uyum ve Dengeyi Tekrar Sağlar

Her insanın vücudu ve hastalığı kendisine özgü belirtiler gösterir. Bu nedenle her hasta için tamamıyla doğal maddelerden (bitki ve mineraller, organik ürünler, doku ekstreleri) tek bir karışım (remedi) hazırlanır. Her remedi, bireye özgü belirtiler bütününe etki eder; çünkü her birey biricik ve kendine özgüdür. Remediler maddelerin enerji verici özelliklerinden faydalanarak vücuttaki uyum ve dengeyi tekrar sağlar, savunma ve iyileşme sistemlerini güçlendirir.

Homeopatik ilaçlar, fitoterapi ve klasik tıpta kullanılan bazı bitkisel hammaddelerin enerjilerini açığa çıkaran ‘potansiyalizasyon’ yöntemiyle hazırlanır.

Sadece homeopati uzmanları tarafından uygulanması gerekir. Homeopati konusunda eğitim alan uzman doktorlarla durumunuzu muhakkak istişare edin. İlaçların hazırlanışı özel bir eczacılık yöntemidir. O nedenle lütfen remedileri homeopati uzmanlığı olan eczacınızdan isteyin.

Kalıcı iyilik, fiziksel zihinsel ve ruhsal sağlık için doğal bir yöntem olan homeopatiden çok yararlanacaksınız.

Yayın Etiketleri

Okuyucu Görüşleri

Yorum Ekleyin

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sohbeti Başlat!
Mesajlarınızı bekliyoruz...
Ostim Radyo Whatsapp Hattı
Merhaba,

Mesajlarınızı bekliyoruz...