Yayındaki Türkü

Title

Artist

Yayındaki Program

Yayındaki Program

Sonraki Yayın


HAFTANIN KİTAP ÖNERİSİ

Written by on Nisan 20, 2024

YÜZYILIN AŞKLARI

Can Dündar

Yazar, bu eserinde Ülkemizde tanınmış dokuz çiftin aşk öyküsünü kaleme almıştır. İçlerinde basından duyduklarımız da var, duyunca şaşıracaklarımızda…

Kitapta, geçtiğimiz yüzyılda bu topraklarda yaşanmış, en büyük sevda öyküleri yer alıyor. Kimi zaman mutluluk olsa da hikayelerin çoğu, acı bir sonla bitiyor.

Atatürk ve latife hanım, Bedri Rahmi Eyüboğlu ve Eren hanım, Nazım Hikmet ve Piraye, Yüksel Menderes ve İpek Kıramer ve daha pek çok isim bu kitapta aşklarıyla yer alıyor.

Gizli yazılan mektuplar, yürekten dökülen şiirler, aşkla yapılmış besteler, sahne ışıkları altında ki gözyaşları, tuvallerdeki saklı sırlar ve mahkeme kayıtları…

Onların aşkları öylesine büyük ki, filmlere, kitaplara, belgesellere konu olmuş.

Okuyunca sizlerde anlayacaksınız ki, büyük çerçeveden baktığımızda hepsinde aynı profil karşımıza çıkıyor. Aşkına sahip çıkan, bekleyen, sabreden hep kadın profili olurken; bekleten, acı veren, aldatan, arkasını dönüp giden de erkek profili oluyor.

İnanın dostlar istisnasız hepsi aşkları uğruna bir bedel ödemişler ve bunları da yazarımız Can Dündar, en ince ayrıntısına kadar büyük bir ustalıkla kaleme almış.

Okurken, gözyaşlarınızı tutamayacağınız “Yüzyılın Aşkları” kitabını haftanın kitabı olarak, siz kıymetli dostlara sunarım.

Keyifli okumalar dilerim.

                                                                        Nurefşan Öcal

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Okumaya devam et

Sohbeti Başlat!
Mesajlarınızı bekliyoruz...
Ostim Radyo Whatsapp Hattı
Merhaba,

Mesajlarınızı bekliyoruz...