ŞİMDİ ÇALIYOR

Title

Artist

YAYINDAKİ PROGRAM

18. Ve 19. Saat

18:00 20:00

YAYINDAKİ PROGRAM

18. Ve 19. Saat

18:00 20:00

Sonraki Program

Kesintisiz Müzik

20:00 24:00


Türkü Sevenlerin Yoldaşı Mehmet Demirtaş…

Ekleyen on Şubat 12, 2022

Ostim Radyo’da Murat’la Gönül Sofrası programına konuk olan Mehmet Demirtaş, en sevilen türkülerini canlı yayında dinleyicilerimiz için seslendirdi.

14 Temmuz 2021 tarihinde Ostim Radyo’da Murat’la Gönül Sofrası programına, mahalli sanatçı Dursun Gündüz ile beraber konuk olan değerli sanatçı Mehmet Demirtaş, iki saat boyunca dinleyicilere müzik ve sohbet ziyafeti sundu.

1966 yılında Yenimahalle’nin Bağlıca Köyü’nde doğdu. Müziğe ilgisi 1970’lerin başında dedesinin çalmış olduğu kaval ile başladı. Aynı zamanda aile büyüklerinden olan ağabeyi bağlama çalardı. Müziğe ilgisi günden güne artmaktaydı. On iki yaşında ilk bağlamasını almış ve kendini geliştirmek için yoğun bir şekilde çalışmalara başlamıştı. Kendisinin müzik ve sanat sevgisi, çevresindeki kişilerin de dikkatini çekmişti ve on beş yaşında Anadolu’nun civar köylerinde düğünlerde saz çalmaya başladı.

Mehmet Demirtaş, on sekiz yaşına geldiğinde bir müzik şirketinin teklifi ile ilk albümünü çıkardı. Bu çalışmaların ardından Anadolu’da çeşitli araştırmalar yaparak bozlak, maya, kırık hava ile ilgili gerekli bilgi birikimini aldı. Bu birikimlerini Anadolu Klasikleri adı altında, Prof. Dr. Mehmet Erenler ile birlikte beş albümde topladı. Bu çalışmalar, müzik hayatının on beş yılını oluşturdu.

Ayrıca söz ve müziği kendisine ait olan on beşi aşkın altın eser yaptı. Halen beste ve güfte çalışmalarına devam etmektedir. Otuz iki yıldır devam ettiği sanat hayatında çeşitli televizyon programlarına, radyo programlarına ve halk konserlerine çıkarak sevenlerine coşku dolu anlar yaşatmaktadır.

Sanatçının seslendirdiği, “Ankara Kalsın Sizlere” ve “Hatca Kız” isimli eserler akla ilk gelen ve çok sevilen türkülerdir.


Okuyucu Görüşleri

Yorum Ekleyin

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sohbeti Başlat!
Mesajlarınızı bekliyoruz...
Ostim Radyo Whatsapp Hattı
Merhaba,

Mesajlarınızı bekliyoruz...