ŞİMDİ ÇALIYOR

Title

Artist

YAYINDAKİ PROGRAM

Kesintisiz Müzik

20:00 24:00

YAYINDAKİ PROGRAM

Kesintisiz Müzik

20:00 24:00


Ulusal Senaryo Yarışması’na Başvurular Başladı

Ekleyen on Temmuz 20, 2022

Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali “Ulusal Senaryo Yarışması” için başvurular başladı. Yarışmaya son başvuru tarihi, 12 Ağustos…

Bilimin, hayal gücü ile buluştuğu Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali; Beyoğlu Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Uluslararası Bilim ve Sanat Yaratıcıları Derneği’nin organizasyonuyla ve derneğin başkanı Filiz Dağ ile yazar Gülşah Elikbank’ın yönetiminde 28 Eylül-4 Ekim 2022 tarihleri arasında ilk kez gerçekleştirilecek. Fantastik masalların, gerçeküstü dünyaları ve pek çok ufuk açıcı alanın peşine düşerek, interaktif bir festival olma hedefiyle düzenlenecek olan Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali kapsamında düzenlenen “Ulusal Senaryo Yarışması” için başvurular başladı. Yarışmaya son başvuru tarihi, 12 Ağustos…

“Hayal etmek” ve “üretmek” kavramlarının öncülüğünde Türkiye’de ilk kez düzenlenen festival, “Ulusal Senaryo Yarışması”yla da yeni bakış açılarını beyazperdeye yansıtacak.

Tür sinemasında 7’den 70’e herkese hitap eden yapıtlardan kült olan filmlere uzanan özgün bir seçki ortaya çıkarılırken, “Ulusal Senaryo Yarışması” ile bilim kurgu ve fantastik alanına emek vermiş isimlerin senaryoları onurlandırılıp, yeni oluşumlar da teşvik edilmek isteniyor.

En İyi Senaryoya 10 Bin TL Ödül!

“Ulusal Senaryo Yarışması”na süresi 60 dakikayı geçen uzun metraj senaryolar katılabilecek. Başvuruların 12 Ağustos’a kadar devam edeceği yarışma sonunda En İyi Senaryo 10 bin TL’lik ödülün sahibi olacak. Diğer kategorilerde verilecek ödüller ise önümüzdeki günlerde duyurulacak.

Yerli ve yabancı üreticileri bir araya getirecek olan Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali ile yerli ve yabancı konukları Metaverse benzeri ferahlatıcı deneyimlerle bir araya getirmek ve bunu entelektüel dokunuşlarla yeni yüzyıllara taşımak amaçlanıyor.

Uluslararası Bilim ve Sanat Yaratıcıları Derneği, gençlerin yaratıcı dünyasına daha yakın olup, bu alandaki sinema ürünlerinin yaygınlaşmasını hedefliyor.

Yayın Etiketleri

Okuyucu Görüşleri

Yorum Ekleyin

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sohbeti Başlat!
Mesajlarınızı bekliyoruz...
Ostim Radyo Whatsapp Hattı
Merhaba,

Mesajlarınızı bekliyoruz...