Yayındaki Türkü

Title

Artist

Yayındaki Program

Yayındaki Program

Sonraki Yayın


Tiyatro Günlüğü…

Written by on Mart 18, 2022

Pinokyo

Cem Şehri’nin yazıp yönettiği “Pinokyo” çocuk tiyatro oyunu 19 Mart 2022 Cumartesi günü Ankara Actor Studio sahnesinde sizlerle… Gepetto, ihtiyar bir marangozdur. Pinokyo ismini verdiği tahta bir kukla yapmıştır. Dans etmeyi çok seven Gepetto, kuklanın büyülü bir şekilde canlandığını görünce kuklayı da dans ettirmeye çalışır. Ama pinokyo, dans etmeyi pek sevmemiş olacak ki bu durumdan memnun değildir. Bir yandan da dansın geleceğinin tehlikeye girmesi ile dans etmek zorunda kalacaktır.

Ben Anadolu

Türk tiyatrosunun en kıymetli yazarlarından biri olan Güngör Dilmen’in kaleminden dökülen “Ben Anadolu” oyunu, 19 Mart 2022 Cumartesi günü saat 20.00’de Ankara Panora Sanat Merkezi’nde izleyicilerini ağırlayacak. Daha önce “Yıldız Kenter” ile bütünleşen bu şahane oyun, şimdi de öğrencisi Ayça Bingöl’ün muhteşem yorumuyla sahnelerde…

“Ana Tanrıça Kübele doğdu ilk önce ve ondan doğan kızları nesilden nesile çoğaldılar, beslediler, öğrettiler, yönettiler Anadolu’yu.”

Farklı sınıflardan ama aynı topraklardan gelen kadınların hikayelerini adeta ilmek ilmek örüyor Güngör Dilmen… Doğuran, üreten, direnen, kaybeden, kazanan, acı çeken, hüzünlü, umutlu, neşeli hikâyeleriyle, başka başka kimliklerde karşımıza çıkan, bu dünyaya söyleyecek sözleri olan kadınlar… Çoğu da tutkuları, vicdanları, aşkları, hatta kimlikleri arasında seçim yapmak zorunda bırakılıyor… Yönetmenliğini Görkem Yeltan’ın yaptığı oyunun gözdesi olan kadınlar, tüm üzüntülerine, ağlamalarına, isyanlarına rağmen çoğu kez gülüp hayata tutunmaya da devam ediyorlar…

Komşu Köyün Delisi

Üstün Dökmen’in yazdığı, Abdullah Yüksekcan’ın yönettiği “Komşu Köyün Delisi” oyunu, 20 Mart 2022 Pazar – 29 Nisan 2022 Cuma günlerinde Ankara Yenimahalle Dört Mevsim Tiyatro Sahnesi’nde tiyatro severlerle buluşacak.

İzleyiciyi güldürürken, aynı zamanda da felsefe, psikoloji üzerine derin düşüncelere sürükleyen oyunda, entrikalar birbiri ardına yaşanıyor. Bastırdıkları deli ruhlarını, kişilerin kendi içe bakış yöntemi ile açığa vurdukları oyunda yazar, her akıllının biraz deli, her delinin ise biraz akıllı olduğunu anlatıyor…

“Delisi olmayan bir köy olan Çavuldur köyünde muhtar seçimleri yaklaşmaktadır. Yıllardır aynı olan Muhtar Halis Ağa, bu seçimde her şeye muhalif olan Tahir’in ve rakibi Tırmıkçı Hüseyin Ağa’nın kendisine yine muhalif olacağını sezer ve nitekim öyledir. Muhtar bunun üzerine bir icraat yapıp oyları toplamak ister. Ve tüm köylerin bir delisi olduğunu düşünüp gazeteye ‘Köyümüze Deli Aranıyor’ diye bir ilan bastırır. Psikoloji bölümünde okuyan Tolga ise bu ilanı görür ve üniversite bitirme tezine mükemmel bir konu olacağını düşünüp başvurur ve böylece Deli Hamdi karakterini oluşturur. Köy halkı ise Deli Hamdi’nin etrafında dönmeye başlar.”

Aşk Kiloyla Tartılmaz

“Aşk Kiloyla Tartılmaz” oyunu, 15 Nisan 2022 Cuma günü Ankara DT Şinasi Sahnesi’nde izleyicileri selamlayacak. Neşeli, sıcak, sevimli bir komedi olan “Aşk Kiloyla Tartılmaz” oyununu Damla Cercisoğlu uyarladı ve sahneye koydu.

Biricik Jale; iyi kalpli, iyi huylu, sevgi dolu bir kızdır ve tek derdi kilolarıdır. Bu sorununu çözebilmesi için sevgili annesi, bir günlük tutmasını ve o günlüğe kimseye söyleyemediği her şeyi, hatta yine kalbinin gizli köşelerinde sakladığı aşklarını da yazmasını önerir… Biricik Jale’nin günlüğü bize neler anlatacak? İki büyük aşkıyla (Erman Bey ve Popstar Eray) nasıl başa çıkacak? İzleyip hep birlikte görelim!

Ankara Gazinosu Müzikli Kabare

“Ankara Gazinosu Müzikli Kabare” tiyatro oyunu Ankara CerModern Konferans Salonu’nda 31 Mart 2022 Perşembe günü saat 20.00’de, Ankara – DT Ankara Akün Sahnesi’nde ise 22 Nisan 2022 Cuma günü saat 20.00’de sahnelenecek. Ahmet Yapar ve Burak Efe Meyilli’nin yazdığı oyunun yönetmen koltuğunda da Ahmet Yapar oturuyor.

Özlenen gazino akşamlarını yeniden başlatan “Ankara Gazinosu Müzikli Kabare” tiyatro oyununda, ‘Nostaljik Arabesk’ ve ‘Türk Sanat Müziği’ şarkıları canlı müzik eşliğinde icra edilecek. Oyunda, değişen toplumsal, siyasal ve kültürel erozyonun eğlence ve müzik sektöründe yarattığı değişim anlatılacak.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Okumaya devam et

Sohbeti Başlat!
Mesajlarınızı bekliyoruz...
Ostim Radyo Whatsapp Hattı
Merhaba,

Mesajlarınızı bekliyoruz...