ŞİMDİ ÇALIYOR

Title

Artist

YAYINDAKİ PROGRAM

Kesintisiz Müzik

00:00 08:00

YAYINDAKİ PROGRAM

Kesintisiz Müzik

00:00 08:00

Sonraki Program

Kafe Gülay

08:00 10:00


Sıra Dışı Film ‘‘Karanlık Madde’’ Vizyonda…

Ekleyen on Haziran 3, 2022

3 Haziran’da vizyona giren “Karanlık Madde” filmi ilklere imza atmaya devam ediyor. Türk Sinema tarihinde ilk kez bir sinema salonuna kamp kuruldu…

3 Haziran 2022’de vizyona giren “Karanlık Madde” filmi, gala gecesinde misafirlerini kamp alanı yaratarak, büyük bir prodüksiyon ile karşıladı. İlk kez bir gala organizasyonunda misafirler topuklu ayakkabı, gece kıyafetleriyle değil kamp kıyafetleriyle katıldılar.

Sinema salonuna, dünyanın deniz seviyesi üzerindeki en yüksek dağı Everest’e, son tırmanıştan önce kurulan, zorlu hava şartlarına uygun, 2.10 metre boyundaki çadır kuruldu. Misafirler fuaye alanında beklerken ışıklar birden kapatıldı. Herkes şaşkınlık içinde ne olduğunu anlamaya çalışırken el fenerlerinin yakılması anons edildi. Ateş, çadır, özel ses, ışık ve görüntü efektleri kullanılarak, tüm kamp malzemeleriyle misafirlere kamp atmosferi yaşatıldı. Aladağlar’da çekilen kamp sahnesinin birebir aynısını filme girmeden önce yaşayan seyirci büyük şok yaşadı. Etkileyici geceden misafirler farklı bir deneyim yaşayarak ayrıldı.

Türkiye’de Türünün Tek Örneği!

Macera-Gerilim filmi “Karanlık Madde” sadece kendine has olaylar örgüsüyle seyirciye farklı bir deneyim vadediyor. Ayrıca gizem, macera ve heyecanı iliklerinizde hissettirecek, cin, şeytan, peri ve katil olmadan hikâyeleştirilen film, türü nedeniyle Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyor…

Türk sinemasında kendi kategorisinde ilk olma özelliği taşıyan film “Karanlık Madde”nin yapımcılığını 2Bros.Productions üstlendi. Senaryosunu Pouyan Asgari’nin yazdığı filmin başrollerini Ahmet Yıldırım, Nihan Aşçı, Orkun Olgar, Ahmet Pınar paylaşırken, yönetmenliğini İman Tahsin yaptı.

Tamamı doğada geçen macera-gerilim türündeki “Karanlık Madde” senaryosu, oyuncu seçimi, kategorisi, çekim lokasyonu, müzik, üslubu ve özellikle de görüntü yönetmenliği ile neredeyse her alanda sıra dışı olmayı başarmış farklı bir film olma özelliği taşıyor.

Ne oldu Şimdi?

Filmin yönetmeni İman Tahsin; “Seyredenin her sahneden sonra yanındakine dönüp ‘ne oldu şimdi?‘ diye sorduğu ve heyecanlandığı, paralel evrenler ve kuantum fiziği öğelerine sıkça göndermeler yaptığımız bir film yaptık.” dedi.

Testere Sesleriyle Film Müziği

Filmi sıra dışı bulan İranlı besteci ve müzisyen Kamyar Behbahani, metal testereleri keman yayı ile kullanarak özel sesler tasarladı.

Gözle Görülemeyen, Elle Tutulamayan!

Film ismini kuantum fiziğinin en önemli terimlerinden biri olan ‘Karanlık Madde’den alıyor. Gözle görülmeyen ve elle tutulamayan ama varlığını hissettiğimiz madde türünü NASA “Karanlık Madde” olarak tanımlanıyor.

Filmin Konusu: Yıllar öncesinde yaşanan bir olay, bir grup maceraperest arkadaşı kamp gezisinde buluşturur. Doğa Rehberi Mert’in liderliğindeki ekip “Cehennem Çukuru” adı verilen doğa harikası bir bölgeye doğru yola çıkar. Baş karakterimiz Can içinde bulunduğu ruh hali ve gördüğü sanrılar yüzünden grup içinde bu yolculuğa hevesi olmayan tek isimdir. Yolculuk sırasında bölge hakkında anlatılan şehir efsaneleri ve yaşadıkları bazı garip olaylarla gezi esrarengiz bir hal alır. Can’ın artan sanrıları, diğer karakterlerdeki ani duygusal değişiklikler ve bölgede tüm nesnelere etki eden bir gücün varlığı grubun üzerinde etkisini göstermeye başlar. Mistik ve psikolojik faktörlerin her bireye farklı etki ettiği bu ortamda kahramanlarımız için çözüm pek kolay gözükmemektedir.


Okuyucu Görüşleri

Yorum Ekleyin

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sohbeti Başlat!
Mesajlarınızı bekliyoruz...
Ostim Radyo Whatsapp Hattı
Merhaba,

Mesajlarınızı bekliyoruz...