ŞİMDİ ÇALIYOR

Title

Artist

YAYINDAKİ PROGRAM

18. Ve 19. Saat

18:00 20:00

YAYINDAKİ PROGRAM

18. Ve 19. Saat

18:00 20:00

Sonraki Program

Kesintisiz Müzik

20:00 24:00


Sinemada Öne Çıkanlar…

Ekleyen on Mart 26, 2022

Bergen

30 yaşında ölürken hem bir kurban hem de arabeskin kraliçesi olarak Türk halkının gönlüne kazınan Bergen’in Ankara’dan Adana’ya uzanan hayatını anlatan sinema filmi Bergen’in yönetmenliğini M. Caner Alper ve Mehmet Binay yaptı. Arabeskin unutulmayan kadın sesi Bergen’i, muhteşem benzerliği ve rol yeteneği ile Farah Zeynep Abdullah canlandırıyor. Erdal Beşikçioğlu ve Tilbe Saran’ın da ustalıkla sergilediği oyunculuğu dikkat çekiyor.

Kısacık hayatında büyük başarıya, şöhrete ulaşan ve Bergen olarak bilinen Belgin, yedi çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olarak 1959 yılında Mersin’de dünyaya gelir. Anne ve babası boşanınca, Ankara’da annesinden başka kimsesi kalmamıştır. Bu süreç, hayatını kökten bir biçimde değiştirir. Özellikle babasından ayrı kalmak içinde derin bir boşluk açar.

Konservatuara girmeyi başarınca geleceğe dair umutları da yeşerir… Ancak bu dönemde ilk aşkı Abdullah’tan ayrılmak onda yeni bir yara açar. Yine de yaşadıkları, keşfedilmeyi bekleyen yıldızının parlamasını engelleyemez. Çünkü en büyük gücü, dinleyenleri kendine hayran bıraktıran sesidir. Ankara’nın prestijli mekânı Feyman Kulüp’te keşfedilmesiyle birlikte, parlayan genç bir yıldıza, Bergen’e dönüşür.

Bergen, çalışmak için annesiyle birlikte gittiği Adana’daki bir müzikholde sahne ve müzik tarzını değiştirmek zorunda kalır. Daha sonra evleneceği Halis Serbest ile karşılaşır ve kendini karmaşık bir dizi olayın içerisinde bulur. Halis Serbest ile evlenir ancak hayattan kopar, düşlediği evliliği ve hayatı bulamadığını acı deneyimlerle anlar. Halis Serbest’in yaşattığı şiddet dolu günlerde çok yalnızdır.

Kariyerinin en güzel yerinde olmasına rağmen hayatı trajediye dönüşmüştür. Halis Serbest’in kezzap saldırısına uğrayan Bergen bir gözünü kaybeder. Yaşadığı bu acıya ve hayal kırıklıklarına rağmen ayakta kalmayı başarır, sahnelere geri döner. Türkiye çapında şöhrete ulaşır. Bu arada Halis’in tehdit, taciz ve şiddeti devam eder. İlişkileri gerilimli ve dengesiz bir haldedir. Hep korku içinde yaşayan Bergen, sonunda Halis Serbest’ten kurtulduğunu düşündüğü bir yolculukta silahlı saldırıya uğrar. Annesinin ağır yaralandığı bu saldırıda Bergen hayatını kaybeder.

Yayın Etiketleri

Okuyucu Görüşleri

Yorum Ekleyin

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Okumaya Devam et

Sohbeti Başlat!
Mesajlarınızı bekliyoruz...
Ostim Radyo Whatsapp Hattı
Merhaba,

Mesajlarınızı bekliyoruz...