ŞİMDİ ÇALIYOR

Title

Artist

YAYINDAKİ PROGRAM

18. Ve 19. Saat

18:00 20:00

YAYINDAKİ PROGRAM

18. Ve 19. Saat

18:00 20:00

Sonraki Program

Kesintisiz Müzik

20:00 24:00


Sesim Resim Sergisi’nin Açılışı Yapıldı

Ekleyen on Mayıs 19, 2022

“Eğitimde Fırsat Eşitliği” temasıyla Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) yararına düzenlenen Sesim Resim Sergisi’nin açılışı, 17 Mayıs’ta gerçekleştirildi.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) yararına düzenlenen ve ECE Türkiye’nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilen, Sanatçı Cenk Yüksel’in ses, resim, hikâye ve dijitali bir araya getiren “Sesim Resim” Sergisi’nin açılışı 17 Mayıs’ta Aqua Florya Alışveriş Merkezi’nde yapıldı.

“Eğitimde Fırsat Eşitliği” temasıyla gerçekleştirilen serginin açılışına TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı, ECE Türkiye Eş Genel Müdürü ve COO’su Semet Yolaç Canlıel, Sanatçı Cenk Yüksel, İstanbul Akvaryum Genel Müdürü, Aqua Florya AVM Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Çapanoğlu katıldı. Ayşe Arman moderatörlüğünde gerçekleştirilen sergi açılışının ardından ise Crowne Plaza İstanbul Florya ev sahipliğinde İyilik Kolyeleri Atölyesi gerçekleştirildi. Atölyenin gelirinin bir kısmı ise TEGV’e bağışlandı.

DB Positive organizasyonuyla hayata geçirilen Sesim Resim projesi kapsamında, TEGV’in nitelikli eğitim desteği vererek hayatlarına dokunduğu kişiler ve TEGV gönüllülerinin ilham veren hikayeleri, önce Cenk Yüksel tarafından resmedildi. 10 hikâye, daha sonra sanat, spor ve edebiyat dünyasının ünlü ve sevilen isimleri Arif Pişkin, Cem Davran, Ceyda Düvenci, Eda Erdem, Emre Kınay, Sunay Akın, Umut Oğuz, Yetkin Dikinciler, Zeyno Eracar ve Ziynet Sali tarafından seslendirildi. Resimler, ECE Türkiye yönetim portföyündeki 7 alışveriş merkezinde Ekim ayı sonuna kadar sergilenecek. Ziyaretçiler, resimlerin altında yer alan QR kodları ile resimlerin hikayelerini de dinleyebilecek. Tabloların satışıyla projeden elde edilecek gelir, TEGV’e aktarılarak yine eğitime desteğe dönüşecek.

Hem Eğitime Hem Sanata Destek!

ECE Türkiye Eş Genel Müdürü ve COO’su Semet Yolaç Canlıel, şöyle konuştu: “Eğitimin, bireyin ve toplumun gelişimine yapılan en önemli yatırım olduğuna inanıyoruz. Sanat ise duyguları harekete geçirerek ilham verip farkındalık yaratma gücüne sahip. Sesim Resim projesi, bize bu iki alana birden destek olma fırsatını sundu. Bu çok yönlü, sıra dışı projenin ana sponsorluğu üstlenmek bizim için büyük mutluluk ve gurur kaynağı.”

Türkiye’de Bir İlk!

İçinde hikâyeyi, sanatı ve seslendirme tarafında da pek çok değerli sanatçıyı buluşturan Sesim Resim projesinin eğitim için yapılıyor olmasıyla Türkiye’de bir ilke imza attığını söyleyen TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı, “Sesim Resim projesinin sahibi sanatçı dostumuz Cenk Yüksel’e, projeyi destekleyen ECE Türkiye’ye, seslendirmede karşılık beklemeden görev alan değerli sanatçılarımıza, üç milyondan fazla hikayeyi temsilen projede yer alarak tablolara can veren TEGV ailesinin üyelerine ve ilgileri ile eğitime destek olacak sanatsever bağışçılarımıza çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

“Eğitimde fırsat eşitliği konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyoruz…”

Aqua Florya AVM Yönetim Kurulu Üyesi Çapanoğlu ise şunları söyledi: “Açıldığımız günden bugüne her biri bizim için büyük anlam taşıyan birçok sosyal sorumluluk projesine destek verdik, vermeye de devam edeceğiz. Bugün de Sesim Resim projesi ile eğitimde fırsat eşitliği konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. TEGV’e ve sanatçımız Cenk Yüksel’e bu projeyi ECE Türkiye sponsorluğu ile hayata geçirdikleri için çok teşekkür ediyoruz. Biliyorum ki Aqua Florya ziyaretçisi bu sergiyi çok büyük bir ilgiyle gezecek. Bu projeye katkı sağladığımız için çok mutluyuz.”

“Bu eğitim seferberliğinin çığ gibi büyüdüğüne tanık oldum”

Sesim Resim’i TEGV yararına gerçekleştirmekten duyduğu mutluluğu paylaşan Sesim Resim projesinin sahibi Cenk Yüksel, “TEGV çocuklarının hikayelerini okurken, bambaşka bir duygu dünyasına sürüklendim… Hayal dünyamda, TEGV’in başardığı şeyin, bir tırtıl halinde kendilerine gelen çocukları kelebeğe dönüştürerek özgürce uçmalarını sağlamak olduğunu düşündüm. Devamında özgürce uçanların çoğunun yuvaya geri dönerek diğerlerine de uçmayı öğrettiklerine; bu eğitim seferberliğinin çığ gibi büyüdüğüne tanık oldum. Bu sergi sayesinde TEGV çocuklarının uçabilmesine bir nebze katkı sağlayabilecek olmanın tarif edilemez hazzını yaşıyorum.” diye konuştu.

Yayın Etiketleri

Okuyucu Görüşleri

Yorum Ekleyin

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sohbeti Başlat!
Mesajlarınızı bekliyoruz...
Ostim Radyo Whatsapp Hattı
Merhaba,

Mesajlarınızı bekliyoruz...