ŞİMDİ ÇALIYOR

Title

Artist

YAYINDAKİ PROGRAM

Kesintisiz Müzik

00:00 08:00

YAYINDAKİ PROGRAM

Kesintisiz Müzik

00:00 08:00

Sonraki Program

Kafe Gülay

08:00 10:00


Polisiye Serisinde Yeni Macera: Yaban Ellerde Ölüm

Ekleyen on Haziran 19, 2022

Donna Leon’un yazdığı “Commissario Brunetti” serisinin ilgiyle karşılanan ilk kitabı “Operada Cinayet”in ardından ikinci kitabı “Yaban Ellerde Ölüm” de yayımlandı.

En iyi 50 polisiye yazarından biri kabul edilen Donna Leon’un yazdığı “Commissario Brunetti” serisinin ilgiyle karşılanan ilk kitabı “Operada Cinayet”in ardından “Yaban Ellerde Ölüm” de Ayrıksı Kitap baskısıyla raflardaki yerini aldı. 32 kitaptan oluşan serisindeki ikinci kitap bir Venedik polisiyesi olan “Yaban Ellerde Ölüm”… Kitap,Bige Turan Zourbakis’in çevirisiyle polisiye severlerin beğenisine sunuluyor.

Donna Leon’un kaleme aldığı, dünyanın en iyi polisiye maceralarından biri kabul edilen “Commissario Brunetti” serisinin ikinci kitabı “Yaban Ellerde Ölüm”, Venedik kanallarından birinde genç bir adamın cesedinin bulunmasıyla başlarken, Commissario Brunetti üzeri örtülmeye çalışılan bir cinayet soruşturmasıyla karşı karşıya kalıyor. Bu cinayetin, hırsızlık olayının ardından işlendiği sanılsa da durumun bu kadar basit olmadığı Brunetti tarafından zekice kavranıyor. Komiser, işaretleri takip ettikçe Venedik’in ve hatta tüm insanlığın çürümüşlüğü de bir bir açığa çıkıyor.

Donna Leon’un usta kalemiyle Venedik bir kez daha ruh kazanırken, “Commissario Brunetti” serisinin ikinci kitabı “Yaban Ellerde Ölüm”, Ayrıksı Kitap baskısıyla polisiye severlerin beğenisini kazanmayı bekliyor.

Commissario Brunetti Serisi

Venedik kanallarından birinde genç bir adamın cesedi bulunur. Güne sabahın kör vaktinde bu tatsız haberle başlayan Commissario Brunetti, kendini örtbas edilmeye çalışılan bir cinayet soruşturmasının içinde bulur. Tüm işaretler olayın soygun sonucu işlenen basit bir cinayet olduğunu gösterir ama Brunetti yapılan baskılara rağmen bu işin peşini bırakmaz ve olayı aydınlatmaya çalışır.

İpuçlarını takip ettikçe uluslararası bir boyut kazanan soruşturma Venedik’in, ülkenin, insanların hatta dünyanın kokuşmuşluğunu dramatik bir şekilde gözler önüne serer.

Evening Standard: “Donna Leon romanlarında mekânı mükemmel bir şekilde kullanıyor. Commissario Brunetti ise her kitapta daha da ete kemiğe bürünüyor.”

Yayın Etiketleri

Okuyucu Görüşleri

Yorum Ekleyin

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sohbeti Başlat!
Mesajlarınızı bekliyoruz...
Ostim Radyo Whatsapp Hattı
Merhaba,

Mesajlarınızı bekliyoruz...