ŞİMDİ ÇALIYOR

Title

Artist

YAYINDAKİ PROGRAM

Kesintisiz Müzik

00:00 08:00

YAYINDAKİ PROGRAM

Kesintisiz Müzik

00:00 08:00

Sonraki Program

Kafe Gülay

08:00 10:00


“Kokunun İzi” Kitabı Raflarda!

Ekleyen on Temmuz 21, 2022

Aşka dair yalın sözler barındıran mektupların ve duygularla örülü hikâyelerin izinde gezinen “Kokunun İzi” okuyucularıyla buluştu.

Gökhan Dağıstanlı, üçüncü kitabı olan ve İnkılâp Kitabevi imzasıyla çıkan “Kokunun İzi”, hayatın olumsuz yanları içerisinde çoğu zaman hak ettiği değeri bulamayan ve ıskalanan “aşk”a ve aşkın sözcükleriyle kurulan “sevgiliye mektuplar”a dokunuyor.

Dağıstanlı, “Kokunun İzi”nde yaşamın anlamını sevgide arayarak, okurlarına da bu en yüce duygunun hikâyelerini anlatıyor. Kitap, aşka dair yalın sözler barındıran mektupların ve duygularla örülü hikâyelerin izinde gezinirken, yaşamın gerçek anlamının aşk olduğuna inananlara ve aşktan vazgeçmeyenlere adanıyor.

“Kokunun İzi”, aşksızlıktan harap olan bir dünyada, bir nebzede olsa sevgi ve aşkı hatırlatabilmeyi amaçlıyor. Gökhan Dağıstanlı, yalnızlığın ortasındaki insanın, belki de sevmeyi yanlış anlamanın ızdırabını yaşadığını anlatırken, sevdiğinin gözleriyle yeniden kurulan bir hayatın izlerini sürüyor.

Kitap Hakkında

“Bütün ilişkilerde bir gün yalnız kalındı. Hayır, ayrılığı kastetmiyorum. Belki yabancılaşma, belki tükeniş, belki kanıksama… Bir gün geldi, her evde boş gözlerle uzaklara dalındı. Ya aşktan kalan yetmedi ya aşksızlık hali fazla geldi. Mesafeler açıldı günün birinde her evde. Düpedüz çoklu bir yalnızlığı anlatıyorum. Kimsenin kimseye derman olamadığı, varlığın ancak kendine yettiği bir yalnızlıktan bahsediyorum. Bu da sevgiye dahildi belki ya da biz sevmeyi hep yanlış anlamıştık. Bilmiyorum.”

Gökhan Dağıstanlı’dan aşka dair, yalın ama sözün duygu yüküyle dopdolu mektup ve hikâyeler.

“Bu mektuplar; hayatın içindeki olumsuzlukları gördükçe zaman zaman küçümsese de aşktan vazgeçemeyenlere; onlarca kez acı çekse de suçu aşkta aramayanlara; mutluluğu, kaybetme korkusuna kurban etmeyenlere; yaşamın gizinin ancak aşktan ibaret olabileceğine inananlara adanmıştır.”

Yayın Etiketleri

Okuyucu Görüşleri

Yorum Ekleyin

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sohbeti Başlat!
Mesajlarınızı bekliyoruz...
Ostim Radyo Whatsapp Hattı
Merhaba,

Mesajlarınızı bekliyoruz...