ŞİMDİ ÇALIYOR

Title

Artist

YAYINDAKİ PROGRAM

18. Ve 19. Saat

18:00 20:00

YAYINDAKİ PROGRAM

18. Ve 19. Saat

18:00 20:00

Sonraki Program

Kesintisiz Müzik

20:00 24:00


“Kelepçe Kullanma Kılavuzu” Perdelerini Açıyor

Ekleyen on Nisan 20, 2022

“Kelepçe Kullanma Kılavuzu” isimli oyun 25 Nisan’da Fişekhane Ana Sahne’de perdelerini açıyor.

Zeki ve entelektüel bir kadına hayat veren Başak Daşman ile inatçı bir polisi canlandıran Hüseyin Avni Danyal’ın usta oyunculuklarıyla sahnelenecek “Kelepçe Kullanma Kılavuzu”, ilk kez 25 Nisan Pazartesi günü Fişekhane’de seyircisiyle buluşacak.

Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı bir sorgunun sahnelendiği “Kelepçe Kullanma Kılavuzu”, gördüklerinizin gerçek mi yoksa bir illüzyon mu olduğunu sorgulayacağınız dram türündeki tek perdelik bir oyun… “Kelepçe Kullanma Kılavuzu”, yaptıklarından emin şekilde sorgusunun bitmesini bekleyen bir kadın ile yaptığı meslekten kurtulmanın derdinde olan bir adamın hikayesini anlatıyor.

Bazı gecelerin, şafağın sökmesini engellemeye çalıştığını anlatan ve izleyicileriyle buluşmaya hazırlanan bu tiyatro oyununda, güç dengeleri de değişip duruyor. Seyircileri, polisin mi yoksa kadının mı sorgulandığı ikileminde bırakacak “Kelepçe Kullanma Kılavuzu”, kimsenin göründüğü gibi olmadığı bir polis sorgusunda “Nasıl kaybedilir?” sorusunu sormaya çağırıyor.

Toplumsal Değerleri ve Yitirilen Benliği Ortaya Koyuyor

Başak Daşman’ın hayat verdiği illüzyonist bir kadın, görünenlerin bir oyundan ibaret olduğunu anlatmaya hazırlanıyor.

İlk gösterimini Fişekhane Ana Sahne’de yapacak olan tiyatro oyunu, sihirli dolapta kaybedilenin bir adam mı yoksa gençlik mi olduğunu irdelerken, toplumsal değerleri ve yitirilen benliği ortaya koyuyor. Neyin gerçek, kimin sorguda olduğunun karıştığı “Kelepçe Kullanma Kılavuzu”, görünmez kelepçeleri bir anda kolunda bulan Hüseyin Avni Danyal’ın, bulunduğu ortamdan memnun olmayan bir polisi canlandırdığı ve bilinenlerin yıkıldığı bir oyun olarak seyircisiyle buluşmayı bekliyor.

Emek Verenler!

Dramaturg Irmak Bahçeçi’nin kaleme alıp Serkan Üstüner’in yönettiği “Kelepçe Kullanma Kılavuzu”, Nova Oyun Yapım tarafından sahnelenirken, oyunun yapımcılığını Mutlu İgdi ve Ali Özdemir, proje asistanlığını Yeraz Çağlayan, reji asistanlığını ise Arda Anarat üstleniyor. Elçin Gürler’in uygulayıcı yapımcılığındaki oyunun dekor tasarımı Cihan Aşar, ışık tasarımı Ayşe Sedef Ayter, müzik tasarımı Anıl Balkan, styling Selin Ölçen, afiş tasarımı Seda Erdem imzası taşıyor.

 

Yayın Etiketleri

Okuyucu Görüşleri

Yorum Ekleyin

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sohbeti Başlat!
Mesajlarınızı bekliyoruz...
Ostim Radyo Whatsapp Hattı
Merhaba,

Mesajlarınızı bekliyoruz...