ŞİMDİ ÇALIYOR

Title

Artist

YAYINDAKİ PROGRAM

Kesintisiz Müzik

00:00 08:00

YAYINDAKİ PROGRAM

Kesintisiz Müzik

00:00 08:00

Sonraki Program

Kafe Gülay

08:00 10:00


Kapadokya BalonFest’22 Başlıyor!

Ekleyen on Temmuz 17, 2022

Bu yıl 3’üncü kez yapılması planlanan Uluslararası Kapadokya Balon Festivali “BalonFest’22”, 21-24 Temmuz 2022 tarihleri arasında Kapadokya’da düzenlenecek.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Nevşehir Valiliği ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü himayelerinde; Göreme, Uçhisar ve Ortahisar belediyelerinin destekleriyle her yıl daha fazla katılımcıyı ağırlayan ve bu yıl 3’üncü kez yapılması planlanan Uluslararası Kapadokya Balon Festivali “BalonFest’22”, 21-24 Temmuz tarihleri arasında Kapadokya’da düzenlenecek.

Uluslararası Kapadokya Balon Festivali, balon turizminin marka değerini artırmayı amaçlarken, Kapadokya’nın da Türkiye’nin tanıtımına daha büyük katkılar sağlaması hedefleniyor. Bu vizyon noktasında; aralarında İngiltere, Belçika, Hollanda, Lüksemburg, İsviçre, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Brezilya, İspanya, Makedonya, Slovenya ve Türkiye olmak üzere 12 farklı ülkeden, 25 figürlü balon ile 15 klasik sıcak hava balonu festival boyunca Kapadokya semalarını süsleyecek.

Uluslararası Kapadokya Balon Festivali “BalonFest’22”, 21-24 Temmuz tarihleri arasında Kapadokya bölgesinde, Göreme Festival Alanı’nda yapılacak. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Kapadokya, 3. Uluslararası Kapadokya Balon Festivali “BalonFest’22” ile bir kez daha dünyanın en özel şekilli ve figürlü balonlarını ağırlayacak.

Konser ve DJ Performanslarıyla Sınırsız Eğlence!

“BalonFest’22” ilk gününde Anadolu Ateşi’nin muhteşem gösterisine ev sahipliği yapacak. İkinci günde alternatif grup olarak Pandami Music’in ardından Zeynep Bastık ve DJ performansıyla Doğukan Manço sahnede olacak. Etkinlik kapsamında üçüncü gün ise Edis konseri ve Ozan Doğulu’nun DJ performansı festival ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatacak.

“BalonFest’22”de; özel şekillere sahip balonlarla gündoğumu balon gösterileri, yöresel tadım etkinlikleri, Red Bull müzik etkinlikleri, Kapadokya Tanıtım ve Geliştirme Konferansları, Vecihi Hürkuş kısa film gösterimi, balon içi ve salıncak fotoğraf aktiviteleri, paraşütle atlayış, sis gösterileri, keşif sahneleri, lazer gösterileri ve night glow gösterileri sunulacak.

Özel Figürlü Sıcak Hava Balonlarıyla Renkli Gösteriler

“BalonFest’22” kapsamında gerçekleştirilecek night glow (ışıklı balon gösterisi), 25 figürlü renkli sıcak hava balonuyla akşam saatlerinde katılımcılara eşsiz bir deneyim yaşatacak. Uluslararası ölçekte, özel figürlü sıcak hava balonlarının katkısıyla dört sabah seansı ve üç akşam seansı olmak üzere gösteri düzenlenecek. Sabah saatlerinde Kapadokya bölgesinden kalkış yapan sıcak hava balonlarına, farklı figürlerdeki misafir balonlar eşlik edecek.


Okuyucu Görüşleri

Yorum Ekleyin

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sohbeti Başlat!
Mesajlarınızı bekliyoruz...
Ostim Radyo Whatsapp Hattı
Merhaba,

Mesajlarınızı bekliyoruz...