ŞİMDİ ÇALIYOR

Title

Artist

YAYINDAKİ PROGRAM

18. Ve 19. Saat

18:00 20:00

YAYINDAKİ PROGRAM

18. Ve 19. Saat

18:00 20:00

Sonraki Program

Kesintisiz Müzik

20:00 24:00


İzleyiciler Tiyatroya Doyacak…

Ekleyen on Nisan 5, 2022

23.Devlet Tiyatroları-Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, ikinci haftasında birbirinden renkli oyunlarla izleyicilere unutulmaz anlar yaşatacak.

Sabancı Vakfı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları iş birliğiyle düzenlenen 23. Devlet Tiyatroları-Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, ikinci haftasında Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi ve Sabancı Oda Tiyatrosu’nda sahnelenecek oyunlarla devam ediyor.

Uygur Sanat Tiyatrosu’nun “Unutmak”, İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun “Seneye Bugün”, Ankara Devlet Tiyatrosu’nun “Gökkuşağının Sonu”, Tiyatro Sanat Değirmeni’nin “İyi Kötü Çirkin” oyunları Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi’nde; Agora Tiyatrosu’nun “İdam Mahkûmu” tiyatro oyunu da Sabancı Oda Tiyatrosu’nda 4-10 Nisan 2022 tarihleri arasında sahne alacak.

Unutmak

Uygur Sanat Tiyatrosu’nun “Unutmak” oyununda Deniz Uğur ve Erdinç Gülener aynı sahneyi paylaşıyor. Tom ve Viv’in tanışma anlarından son anlarına kadar beraber geçen hayatlarının hikayesini anlatan oyun, çiftin normal seyirdeki hayatlarının, Alzheimer hastalığının istenmeyen yüzünü göstermesiyle dağılmasını konu ediniyor.

Seneye Bugün

Bernard Slade tarafından yazılan İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun romantik komedisi “Seneye Bugün”, bir gece tesadüfen tanışan ve oyunun neşeli kahramanları olan George ve Doris’in, aşkı bir ömür yaşamanın sırrını keşfetmeleriyle gelişen olaylar silsilesi anlatılıyor. Oyuncu kadrosunda, oyunun yönetmeni de olan Celal Kadri Kınoğlu’na, Gerçek Alnıaçık, Ebru Demirdöven Şatıroğlu ve Osman Tunca Soysal eşlik ediyor.

Gökkuşağının Sonu

Şirin Giobbi ve Eren Özkan’ın canlandırdığı Ankara Devlet Tiyatrosu’nun “Gökkuşağının Sonu” oyunu, efsanevi ve unutulmaz sanatçı Judy Garland’ın göz kamaştırıcı şöhretinin getirdiği eğlenceli, mücadele dolu ve travmatik serüvenini gözler önüne seriyor.

İyi Kötü Çirkin

Tiyatro Sanat Değirmeni’nin “İyi Kötü Çirkin” eserinin oyuncu kadrosunda, seyircinin ekranlardan takip ettiği Ersin Korkut, Hakan Bulut, Erdem Baş ve Eray Yasin Işık’ın yer alıyor. İyilik ve kötülük kavramı, trajik bir olay örgüsü içinde hiciv ve esprili bir dille anlatılıyor.

İdam Mahkûmu

Oyunun yönetmeni Ozan Demircioğlu’nun da oyuncuları arasında yer aldığı “İdam Mahkûmu”, Agora Tiyatrosu’nun uyarlamasıyla seyirci karşısına çıkıyor. Hüseyin Oçan, Yusuf Kenan Adıgüzel, Murat Yiğit Uçucu, İbrahim Ünver’in sahneyi paylaştığı oyun, idam cezasına çarptırılan bir mahkûmun bu cezayı beş hafta öncesinden öğrenmesi ve bu süre içinde nasıl giderek insanlıktan çıktığını anlatıyor.


Okuyucu Görüşleri

Yorum Ekleyin

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sohbeti Başlat!
Mesajlarınızı bekliyoruz...
Ostim Radyo Whatsapp Hattı
Merhaba,

Mesajlarınızı bekliyoruz...