Yayındaki Türkü

Title

Artist

Yayındaki Program

Yayındaki Program

Sonraki Yayın


Gönül Sofrası’nın Konuğu Nazlı Öksüz…

Written by on Şubat 5, 2022

Murat Erdoğan ile Gönül Sofrası’nın Konuğu Nazlı Öksüz…

Ostim Radyo’nun başarılı yapımlarından biri olan Murat Erdoğan ile Gönül Sofrası programının 14 Aralık 2021 Salı günü saat 14.00’te gerçekleşen canlı yayınında değerli sanatçı Nazlı Öksüz konuk oldu.

14 Aralık 2021 Salı günü saat 14.00’te gerçekleşen Murat Erdoğan ile Gönül Sofrası’nın canlı yayın konuğu değerli sanatçı Nazlı Öksüz, sazıyla sözüyle dinleyicilere adeta müzik ziyafeti verdi. Ostim Radyo’nun başarılı yapımlarından biri olan Murat Erdoğan ile Gönül Sofrası programında sıcak sohbeti ile gönülleri fetheden Nazlı Öksüz, merak edilen konulara verdiği içten yanıtları ile bir kez daha dinleyicilerin beğenisini kazandı.

Çorumlu bir ailenin kızı olan Nazlı Öksüz, 1972’de Ankara’da doğdu. Daha ilk albümüyle müzik dünyasında öne çıkan Nazlı Öksüz, halen Kültür Bakanlığı Devlet Halk Müziği Topluluğunda sanatçı olarak görev yapmaktadır. Üslubu ve yorum zenginliği ile en önemli ozanlarımızdan biri olan Neşet Ertaş’ın türkülere kattığı bu zenginliği, kendine has yorumuyla sürdüren Nazlı Öksüz, bugüne kadar yurdun hemen her köşesinde konserler vermiş, birçok canlı radyo ve televizyon programına konuk olmuştur. Nazlı Öksüz’ün sanatına ilham olan en önemli isimlerden biri, kendisine “Kara Kızım” diye seslenen, Anadolu türkülerinin büyük ustası Neşet Ertaş’tır.

Dünyanın pek çok ülkesinde 20’den fazla halk konseri veren Nazlı Öksüz’ün albümleri, estetik ve sanatı bir arada sunduğu gibi belli bir kültürel boyutu da yansıtmaktadır. Anadolu kültürünü yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak için yola çıkan, emek veren, yüreğinin sesini sazıyla renklendiren bu genç ve güzel sanatçımız Nazlı Öksüz’ü, Ostim Radyo olarak ağırlamaktan onur duyduk.

Güzel sesinden dökülen ezgilerle geniş repertuarını ve icra ustalığını Ostim Radyo dinleyicileriyle paylaşan Nazlı Öksüz’ün “Bugün Bana Bir Hal Oldu”, “Türk Halk Müziğinden Unutulmayan Ezgiler 1” ve bir Neşet Ertaş türküsü olan “Yaralı Ceylan“ albümleri de dinleyicilerden büyük ilgi görüyor.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Sohbeti Başlat!
Mesajlarınızı bekliyoruz...
Ostim Radyo Whatsapp Hattı
Merhaba,

Mesajlarınızı bekliyoruz...