ŞİMDİ ÇALIYOR

Title

Artist

YAYINDAKİ PROGRAM

Kesintisiz Müzik

00:00 08:00

YAYINDAKİ PROGRAM

Kesintisiz Müzik

00:00 08:00

Sonraki Program

Kafe Gülay

08:00 10:00


Gençlerbirliği 13. Sırada Kaldı!

Ekleyen on Şubat 23, 2022

Gençlerbirliği Taraftardan Sorumlu Asbaşkanı Mehmet Soylu, TFF 1. Lig’de 13. sırada kalan Gençlerbirliği’nin son durumu ve takıma gelen eleştiriler hakkında Atila Kiper’e açıklamalarda bulundu.

Mehmet Soylu ve Atila Kiper.

96.0 Ostim Radyo’da, önemli konu ve konuklarıyla dinleyicilerin beğenisini kazanan Atila Kiper’le Futbol’un, 22 Şubat 2022 Salı günü gerçekleşen yayınında, Gençlerbirliği Taraftardan Sorumlu Asbaşkanı Mehmet Soylu stüdyo konuğu oldu. Mehmet Soylu, TFF 1. Lig ve Gençlerbirliği’nin ligdeki yeri, ayrıca kulübün futbol ve diğer spor dallarındaki son durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Atila Kiper, programın ilk dakikalarında, TFF 1. Lig’de 26. hafta sonuçlarını ve yeni haftada oynanacak maçları hatırlattı. Alınan sonuçlar üzerinden Ankaragücü’nün başarısını ve elde ettiği avantajı da dile getiren Kiper, takımların ligdeki sıralamasına yer verirken, Gençlerbirliği’nin son maçta talihsiz bir mağlubiyet aldığına ve 13. sırada kaldığına değindi.

Atila Kiper, stüdyo konuğu olan Gençlerbirliği Taraftardan Sorumlu Asbaşkanı Mehmet Soylu’ya da lige dair görüşlerini sordu. Programda, Gençlerbirliği Spor Kulübü’nün, futbol ve diğer spor dallarındaki son durumu hakkında bilgiler verildi.

TFF 1. Lig’de, alt tarafta takımlar arasında, puanların da birbirine çok yakın olması nedeniyle çekişmelerin olduğuna dikkat çeken Soylu’nun sözlerine ek olarak, Atila Kiper de playoff’un altındaki takımlarda puanların birbirine çok yakın olduğunu söyledi. Atila Kiper’in, “Gençlerbirliği’nin daha alt sıralara ineceğini düşünmüyorum.” görüşüne karşılık, Mehmet Soylu da bu görüşe katıldığını dile getirdi.

“Biz de taraftardık ama aynı kefede bakmıyoruz olaylara…”

Takıma ve yönetime gelen eleştiriler hakkında görüşlerini de paylaşan Soylu, şöyle devam etti: “Maalesef şu da var. Çok çabuk panik oluyoruz. Yönetime gelirken birçok arkadaşımız, taraftarımız, kardeşlerimiz çok rahat konuşmuşlardı. ‘Bu takım iki yıl çıkmasa da olur.’ gibi ilk 5 hafta bittiğinde bana bu lafları yazılı olarak diyenler, yine yazılı olarak daha farklı konuşmalar yaptılar. Ardından 5 maçta yenilmezlik serisi (5’te 4 yapmıştık, Samsun beraberliği) gelince bu defa aynı kişiler playoff’u konuşmaya başladılar. Bu iniş çıkışı maalesef camia olarak yaşıyoruz. Yönetici gözüyle ben ilk kez bu durumu değerlendiriyorum. Biz de taraftardık ama aynı kefede bakmıyoruz olaylara.”

Sözlerine, “Geçen yıl elimizde bir takım vardı, iskeleti olan bir takım vardı.” diye devam eden Soylu, ilave transferler yaptıklarını, ancak takımın küme düştüğünü söyledi. Soylu, “Niyazi abinin tadını kaçırdıkları için aslında Niyazi abi vazgeçmişti.” diye konuştu. “Kulüp neredeyse başkansız kalacaktı.” diye ekleyen Atila Kiper’in yorumuna karşılık, “Evet!” diyerek yeniden söz alan Mehmet Soylu, şunları söyledi:

“Niyazi Bey’in devam edeceğine inanıyorum. Eleştirilere bazen kızıyor, ‘Neden tadımı kaçırayım!’ diyor. Ben takımın seri galibiyetler alacağını ve Niyazi Bey’in de devam edeceğini düşünüyorum. Mali olarak daha güçlü bir yönetim kurabilir. Günümüz şartlarında şirketleşme olabilir.”

Bu kadar yazılan, çizilenden sonra devam etmeyi düşünmediğini ifade eden Soylu; “Maalesef çok çabuk gemileri yakıyoruz. Ben çok yoruldum. Herkese yardımcı olmak istiyorum, eleştiriler de yoruyor. Sonuçta bu bir bayrak yarışı… Metin Hoca’ya çok eleştiri oluyor. Biz de bunu kendi aramızda konuşuyoruz. Metin Hoca’yı yakından tanısalar ne kadar meziyetleri olduğunu görecekler. Metin Hoca, yönetimin açıklarını da kapatıyor. Eleştiri olsun ama art niyetli olmasın. Motive eden hiçbir şey yok. Ama yermek için her şey yapılıyor. Başkan 1-2 konuşmasında ilk 5 ve ilk 8’den bahsetti. Keşke bahsetmeseydi. Bizim hedefimiz ligde kalmaktı.” diye konuştu.


Okuyucu Görüşleri

Yorum Ekleyin

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sohbeti Başlat!
Mesajlarınızı bekliyoruz...
Ostim Radyo Whatsapp Hattı
Merhaba,

Mesajlarınızı bekliyoruz...