ŞİMDİ ÇALIYOR

Title

Artist

YAYINDAKİ PROGRAM

Kesintisiz Müzik

00:00 08:00

YAYINDAKİ PROGRAM

Kesintisiz Müzik

00:00 08:00

Sonraki Program

Kafe Gülay

08:00 10:00


Festivalin Her Adımı Bir Sergi!

Ekleyen on Haziran 7, 2022

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Başkent Kültür Yolu Festivali, dopdolu bir sergi programına ev sahipliği yapıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen ve 12 Haziran’a kadar sürecek olan Başkent Kültür Yolu Festivali, dopdolu bir sergi programına ev sahipliği yapıyor. Farklı branşlardan binlerce yerli ve yabancı ismin dünya sanatına yön veren çalışmaları; Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında bireysel ve çok katılımlı sergilerle sanatseverlere sunuluyor.

Sanatın nabzını Ankara’da tutmayı sürdüren festival kapsamında, Ankaralılara şehrin dört bir yanında fotoğraftan el sanatlarına, dijital sanattan heykel sanatına uzanan geniş bir seçkide eserler sunan sergiler, 12 Haziran’a kadar Ankara’nın seçkin kültür-sanat merkezlerinde gezilebilecek.

Festivalde öne çıkan çıkan bazı sergiler ise şöyle;

Birlikte Var Olmak

Tabularasa Transnational Art Platform tarafından projelendirilen “Coexistence / Birlikte Var Olmak” sergisi 10 ülkeden 20 sanatçının katılımı ile CSO ADA Ankara Fuaye’de Başkentli sanatseverlere sunuluyor. Sanatın, çevresel yıkımın kavranması için en doğru iletişim kanallarından biri olduğu iddiasıyla yola çıkan sergi, 12 Haziran’a kadar gezilebilecek.

Kıymetli Hurdalar

Türkiye’de ilk kez düzenlenen “Kıymetli Hurdalar” heykel atölyesi, ülkemize ilk kez gelen ve dünya sanat platformlarında hurda / dönüşüm heykel sanatına öncülük eden 10 ülkeden 10 sanatçıyı ağırlıyor. CSO ADA Ankara açık alanında 12 Haziran’a kadar kurulacak atölyelerde bir araya gelen sanatçılar; birlikte var olmak, ekoloji ve geri dönüşüm konularına dikkat çeken eserler üretiyor.

Steve McCurry – Photographer

Dünyanın en başarılı fotoğraf sanatçıları arasında yer alan Steve McCurry, son 30 yılda dünyanın farklı noktalarında çektiği en çok bilinen 47 çalışmasıyla Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında Ankaralılarla buluşuyor. Fotoğrafçılık alanında sayısız prestijli ödülün sahibi olan McCurry’nin “Photographer” başlıklı sergisi, 14 Ağustos’a kadar CerModern’de gezilebilecek.

Geleneği/Geleceği Dokumak

Sekiz farklı ülke ve kültürden gelen kadın sanatçıları aynı çatı altında buluşturan “Geleneği/Geleceği Dokumak” sergisi, sanatçıların el emeğiyle ortaya çıkarttıkları eserlerle kadınlık ve gelenek temaları üzerine güçlü mesajlar veriyor. Sergi, 12 Haziran’a kadar CerModern’de gezilebilecek.

Cezeri’nin Olağanüstü Makineleri

Android robotların ilk atalarını üreten orta çağ dâhisi Cezeri’nin çığır açan çalışmaları, CerModern’de Ankaralılarla buluşuyor.

Cezeri’nin en çarpıcı çalışmalarının çalışır haldeki rekonstrüksiyonlarını sergileyen “Cezeri’nin Olağanüstü Makineleri”, 12 Haziran’a kadar gezilebilecek.

Flora

Dijital sanatın önde gelen isimlerinin işlerini bir araya getiren “Flora” sergisi, sanatçıların bitki tasvirleriyle doğaya getirdiği yenilikçi bakışa eğiliyor. Ceren ve Irmak Arkman küratörlüğünde gerçekleşen sergi, 12 Haziran’a kadar Tiftik Evi’nde ve Azize Tereza Kilisesi bahçesinde ücretsiz görülebilecek.

Fresh Ankara

Bugünün gençleri yarının sanatçıları olan güzel sanatlar öğrencilerinin eserlerini tanıtmak amacıyla düzenlenen Fresh Ankara, yolun başındaki yetenekleri sanatseverlerle buluşturuyor. Katılımcı sanatçı adaylarına eserlerini değerli eğitimci ve akademisyenlerin katkılarıyla oluşturma imkânı sunan sergi, 12 Haziran’a kadar Ulus İlk Meclis İlkokulu’nda gezilebilecek.


Okuyucu Görüşleri

Yorum Ekleyin

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sohbeti Başlat!
Mesajlarınızı bekliyoruz...
Ostim Radyo Whatsapp Hattı
Merhaba,

Mesajlarınızı bekliyoruz...