ŞİMDİ ÇALIYOR

Title

Artist

YAYINDAKİ PROGRAM

Kesintisiz Müzik

00:00 08:00

YAYINDAKİ PROGRAM

Kesintisiz Müzik

00:00 08:00

Sonraki Program

Kafe Gülay

08:00 10:00


Emel Örgün’ün Yorumuyla Samsak Döveci…

Ekleyen on Nisan 29, 2022

Son günlerde Türkiye’nin gündemine oturan “Samsak Döveci” türküsü Emel Örgün’ün yorumuyla, 80’ler Production tarafından tüm dijital platformlarda ve Ostim Radyo’da yayınlandı.

Türkiye’nin gündemine oturan “Samsak Döveci” isimli türkü, Kütahya Tavşanlı’dan derleyerek günümüze kazandıran ve Kültür Bakanlığı Türk Halk Müziği Mahalli Sanatçısı olan Emel Örgün’ün yorumuyla, 80’ler Production tarafından tüm dijital platformlarda yayınlanırken, Ostim Radyo dinleyicileri de bu güzel eserle buluştu.

Kaynak kişiler: Neyzen Ferit Aktakka, Rahmi Oruç Güvenç, Orhan Kasap

Yöre: Kütahya Tavşanlı

Derleyen ve yorumlayan: Emel Örgün

Düzenleme: Emrah Can

Emel Örgün’ün, kendi derlediği eserlerden oluşan ve aralarında “Samsak Döveci”nin de yer aldığı 16 türkülük albümü de bu yaz, yine 80’ler Production tarafından yayınlanacak.

2006 yılında yönetmenliğini Ezel Akay’ın yaptığı, başrollerini Haluk Bilginer ve Beyazıt Öztürk’ün paylaştığı “Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?” film içerisinde, kendi derlediği “Kam Ana” ve “Altın Tas İçinde Kınam Ezilir” isimli türküleri seslendiren Emel Örgün, köy köy gezerek saklı kalmış türküleri ortaya çıkaran sanatçı olarak da dinleyicilerinin sevgisini kazanıyor.


Okuyucu Görüşleri

Yorum Ekleyin

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sohbeti Başlat!
Mesajlarınızı bekliyoruz...
Ostim Radyo Whatsapp Hattı
Merhaba,

Mesajlarınızı bekliyoruz...