ŞİMDİ ÇALIYOR

Title

Artist

YAYINDAKİ PROGRAM

Kesintisiz Müzik

20:00 24:00

YAYINDAKİ PROGRAM

Kesintisiz Müzik

20:00 24:00


CSO Ada Ankara’da 6-15 Mayıs Etkinlikleri

Ekleyen on Mayıs 5, 2022

CSO ADA ANKARA, dopdolu bir programla 6-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında sanatseverlerin buluşma noktası olacak…

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI – VURMALI ÇALGILAR KONSERİ

6 MAYIS – CSO ANA SALON – 20.30

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası timpani grup şefi Dinçer Özer ile Vurmalı Çalgılar Konseri 6 Mayıs’ta CSO Ana Salon’da sanatseverler ile buluşuyor. Anlatımını ve şefliğini Dinçer Özer’in üstlendiği konserde, klasikten popülere anlatımlı ritim gösterileri de yer alıyor. CSO sanatçılarından Hakan Yağuş, Can Kıyıcı, Doğa Berk Oktay, Ata Özer ve Giz Öztaş’ın yanı sıra; Soner Özer, Tarkan Yedican ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Vurmalı Çalgılar öğrencileri ve Ahmet Hızal İlkokulu Ritim Topluluğu da yer alacak. Konserin sunumunu ise Suat Karausta üstleniyor.

MASKELİ BALO ANKARA DOB

7 MAYIS – CSO ANA SALON – 20.00

Ankara Devlet Opera ve Balesi, Giuseppe Verdi’nin en bilinen eserlerinden Maskeli Balo’yu mayıs ayında yeniden CSO Ana Salon’da sahneleyecek.

Orkestra Şefi: Andrea Solinas

Riccardo: Faik Mansuroğlu / Amelia: Seda A. Ayazlı / Renato: Kamil Kaplan / Ulrica: H. Zeliha Kökcek / Oscar: Ezgi Biçici / Silvano: Erdem Baydar / Tom: Vedat Dalgıran / Samuel: Emin Özdemir / Un Giudice: Ali Can Akyıldız / Un Servo d’Amelia: Sait Dinçer Keser

BACH’TAN MİNİMALİZME, İSKOÇYA’DAN İNGİLTERE’YE

10 MAYIS – ANA SALON – 20.00

Kuşağının önde gelen gitaristlerinden, İskoç virtüöz Sean Shibe, İngiltere’nin yıldızı hızla yükselen kontrtenorlarından James Hall ile Ankaralı müzikseverleri heyecanlandıracak bir performans için CSO ADA ANKARA sahnesinde buluşacak. Kazandığı pek çok ödülün yanı sıra Avrupa’nın saygın salonlarında verdiği konserlerle ve müzikal iş birlikleri ile adından övgüyle söz ettiren Sean Shibe, akustik ve elektro gitar ile farklı dönemlerden eserler yorumluyor. İzleyicilerin bambaşka bir deneyim yaşayacakları bu çok özel konserde Shibe ve Hall, John Dowland, Bach, Reich’in eserlerini seslendirirken izleyicileri Barok dönemden Rönesans’a, minimalizmden çağdaş döneme uzanan geniş bir aralıkta keyifli bir müzik tarihi yolculuğuna çıkaracak.

Program:
J. S. Bach 
Mi minör Süit, BWV 996

  1. Dowland Come Again, Sweet Love, Go Crystal tears, Away With These Self Loving Lads, Now, Oh Now, I Needs Must Part

Anonymous İskoç lavta el yazmalarından 

Roth, Williams, Sharp Scarborough Fair, The Turtle Dove

  1. Reich Electric Counterpoint

AKADEMİK BAŞKENT SEZON KONSERLERİ #11
11 MAYIS – MAVİ SALON – 20.00

Başkent Üniversitesi Orkestra Akademik Başkent, Akademik Başkent Sezon Konserleri’nin 11’incisiyle yeniden CSO ADA ANKARA’da… Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Müzik Direktörü Cem’i Can Deliorman yönetiminde 11 Mayıs’ta CSO Mavi Salon’da seyirci karşısına çıkacak orkestra keman sanatçısı Tolga Kulak’a eşlik edecek. Konserde Mehmet Can Özer’in Mehmet Siyahkalem’in çizimleri üzerine kurguladığı Kara Kam isimli eseri ve C. Reinecke’nin Yaylı Sazlar için Serenade’ı yorumlanacak. Ülkemizin yetiştirdiği başarılı kemancılardan Tolga Kulak ise Beethoven’ın ünlü Keman Konçertosu’nu viyolonsel sanatçısı Hakan Hürkan Şahin’in yaptığı yaylı versiyon eşliğinde seslendirecek.

Program:

  1. Can Özer Kara Kam
  2. ReineckeSerenade
  3. V. Beethoven Keman Konçertosu (Yaylı Orkestra Versiyonu)

ELVIN HOXHA GANIYEV
11 MAYIS – TARİHİ SALON – 20.00

Genç keman virtüözü Elvin Hoxha Ganiyev, Johann Sebastian Bach ve Eugene Ysaye’nin solo keman sonatlarını yorumlayacağı bir konserle CSO ADA ANKARA’ya konuk oluyor. Ganiyev’in derin müzikalitesi ve virtüözitesi üzerine oluşturulan “Sade” başlıklı konser teması, Bach ve Ysaye’nin solo keman sonatlarında sadeliğin aslında üstün bir matematik ve müzik formu üzerine kurulu olduğunu gözler önüne serecek. Bu iki dev bestecinin sıra dışı sadeliği, Ganiyev’in ustalıklı icrasıyla 11 Mayıs’ta CSO ADA ANKARA Tarihi Salon sahnesinde hayat bulacak.

 Program:
J. S. Bach
 Solo Keman Sonatı, No.1, Sol minör, BWV 1001
E. Ysaye Solo Keman Sonatı, Op.27, No.2, La minör
J. S. Bach Solo Keman Sonatı, No.2, La minör, BWV 1003
E. Ysaye Solo Keman Sonatı, Op.27 No.3, Re minör
E. Ysaye Solo Keman Sonatı, Op.27, No.6, Mi Majör

YÜREKTEN DİLE TÜRKÜLER
12 MAYIS – MAVİ SALON – 20.00

Türk Halk Müziğine bağlaması ve sesiyle uzun yıllardır emek ve gönül veren usta yorumcu, besteci Nurullah Akçayır, Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu eşliğinde CSO ADA ANKARA Mavi Salon’da sahne alacak.

Albümleriyle halk müziği sevenlerin gönlünde yer eden sanatçı, sevilen türküleri Ankaralı izleyiciler için seslendirecek.

ANILARDAKİ ŞARKILAR
12 MAYIS – TARİHİ SALON – 20.00

Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, saz sanatçısı ve bestekâr Faruk Şahin’in 50’nci sanat yılını özel bir konserle kutlayacak. Kariyeri boyunca 500’e yakın eser besteleyen ve besteleri TRT repertuvarına alınan Faruk Şahin’in anılacağı konserde, şef Suat Kılıç yönetiminde sahne alacak olan Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, sanatçının ödüllü şarkılarını seslendirecek.

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI – AVRUPA GÜNÜ ÖZEL KONSERİ
13 MAYIS – CSO ANA SALON – 20.00

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, 13 Mayıs akşamı CSO ADA ANKARA Ana Salon’da Avrupa Günü Özel Konseri ile izleyici karşısına çıkacak. Letonyalı şef Gints Glinka yönetimindeki konserde günümüzün en başarılı viyola sanatçılarından Tatjana Masurenko solist olarak yer alacak. Konserde Sir W. Walton’ın Viyola Konçertosu ve J. Brahms’ın do minör 1. senfonisi seslendirilecek.

Program:

Sir W. Walton Viyola Konçertosu

  1. Brahms Senfoni No.1 do minör, Op. 68

GHISLAIN LEROY SOLO ORG RESİTALİ
13 MAYIS – TARİHİ SALON – 20.00

Kuşağının en parlak org virtüözlerinden Ghislain Leroy, org repertuvarının seçkin yapıtlarını seslendireceği bir resitalle CSO ADA ANKARA’ya konuk oluyor. Japonya’dan Amerika’ya pek çok ülkede başarılı konserler veren ve uluslararası çapta tanınan Fransız org virtüözü Leroy, CSO Tarihi Salon’da Vivaldi-Bach, Mozart, Handel ve Campion’ın birbirinden güzel eserlerini Ankaralı müzikseverler için yorumlayacak. Bach’ın bestelediği ve dünyanın en ünlü org eseri olarak kabul edilen “Toccata ve Füg” de Leroy’un ustalıklı icrasıyla CSO ADA ANKARA’nın Tarihi Salon’unda yankılanacak.

Program:
François Campion (1680-1748) 
Lavta Süiti’nden parçalar

Georg Friedrich Haendel (1685-1757)
Chaconne, Fa majör HWV 485
Antonio Vivaldi (1678-1741) / Johann Sebastian Bach (1685-1750)
4 klavsen için Konçerto, BWV 1065 (Uyarlama: André Isoir)

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)
EinStück für einOrgelwerk in einer Uhr, KV 594

Wolfgang Amadeus Mozart
Andante, Fa majör KV 616
Johann Sebastian Bach (1685-1750)

Toccata ve Füg, Re minör BWV 565

MADDALENA DEL GOBBO VE ARKADAŞLARI
14 MAYIS – CSO ANA SALON – 20.00

Viola da gambanın uluslararası yıldızı Maddalena Del Gobbo, enstrümanının narin ve büyülü sesini müzikseverlerle paylaşmak üzere CSO ADA ANKARA sahnesine konuk oluyor. Klasik müzik endüstrisinin en prestijli firmalarından Deutsche Grammophon ile kayıt yapan tek violada gamba sanatçısı olan Gobbo, konserde Viyana Filarmoni Orkestrası’nın önde gelen virtüözlerinden Tamás Varga (viyolonsel) ve Robert Bauerstatter (viyola) ile barok ve klasik dönemden birbirinden güzel duo ve triolar seslendirecek. Maddalena Del Gobbo, aynı zamanda barok çağın çok sevilen gamba bestecileri Marin Marais ve Monsieur de Saint Colombe’dan da solo eserler icra edecek. Versailles ve Eszterházy saraylarının müzikal ışıltısını ve sanatsal görkemini tüm güzelliğiyle CSO ADA ANKARA sahnesine taşıyacak konser programı, dinleyicileri viola da gambanın gizemli tınısında unutulmaz bir müzikal yolculuğa çıkaracak.

Program:
Joseph Haydn (1732-1809)
Bariton, viyola ve viyolonsel için 27 numaralı Divertimento, Re majör Hob. XI:27

Marin Marais (1656-1728)
“Quatrième livre de pièces” albümünden dördüncü süit, La minör

“L´Arabesque- Quatrième livre de pièces de viole” albümünden

Monsieur de Sainte Colombe (ca.1640-1700)
“Sarabande en passacaille”- viola da gamba için

François Couperin (1668-1733)

Sol majör Duo, viyola da gamba ve viyolonsel için

Ara

Luigi Tomasini (1741-1808)

Bariton Trio Do majör (Korcak 19)

Andreas Lidl (1740-1789)

3 numaralı Divertimento, G major

Joseph Haydn (1732-1809)

Bariton, viyola ve viyolonsel için 110 numaralı Divertimento, Do majör Hob. XI:110

BAŞAR CAN KIVRAK PİYANO RESİTALİ- LES PRELUDES
14 MAYIS – MAVİ SALON – 20.00

Genç neslin başarılı piyanistlerinden Başar Can Kıvrak, “Les Preludes” resitali ile CSO ADA ANKARA Mavi Salon’da sanatseverlerin huzuruna çıkacak. Ülkemizin ve dünyanın önemli orkestralarıyla çok sayıda konser veren Kıvrak, Cesar Franck’ın 200’üncü doğum yılına ithaf ettiği konserinde bestecinin iki büyük yapıtının yanı sıra 150’nci doğum yılı yaklaşan Sergey Rahmaninov’un Prelüdlerinden oluşan büyüleyici bir repertuvar sunacak.

Program:
 S. Rahmaninov Prelüdler, Op. 32 No. 1, 2, 3, 4
C. Franck Prelüd, Füg ve Varyasyon Op. 18 (arr. H. Bauer)
S. Rahmaninov Prelüdler, Op. 32 no. 8, 10, 12
C. Franck Prelüd, Koral ve Füg

RESSAM TİLKİ MÜZİKALİ

15 MAYIS MAVİ SALON 14.00

Ressam Tilki Müzikali, minik sanatseverleri bir ressamın hayal dünyasında neşeli bir maceraya davet ediyor. Bir gün kral aslan bir yardımcı seçmek ister. Zeki olan tilki ile güçlü olan kurt aday olur. Kurt gücünü kullanarak diğer hayvanları etkiler ve zorla kralın yardımcısı olur. Bu sonuca çok üzülen tilki ise ormanda gezerken bulduğu boyalar ile kendini boyar ve macera başlar. Artık akıl gücü ile kaba güç karşı karşıyadır. Erhan Kaya’nın yazıp Ressam Tilki rolüne hayat verdiği, Revaz Baynazışvihili’nin yönettiği Ressam Tilki Müzikali, minik izleyicileri resim sanatının büyüleyen dünyasında renkli ve eğlenceli bir yolculuğa çıkaracak.

*4 yaş ve üzeri için uygundur.

BAŞKENT ODA ORKESTRASI
15 MAYIS – TARİHİ SALON – 20.00

Kuruluşundan bu yana sanat yolculuğunu amatör ruhu ve gönüllülük esasıyla sürdüren Başkent Oda Orkestrası, CSO ADA ANKARA Tarihi Salon’da müzikseverlerle buluşacak. Artun Hoinic Orkestra Şefliği Çalıştayı katılımcılarının yönetiminde sahne alacak orkestra, müzik tarihinin gelmiş geçmiş en ünlü ve en etkileyici bestecilerden biri olarak kabul edilen Ludwig van Beethoven’ın eserlerinden oluşan kapsamlı bir repertuvarı Başkentliler için seslendirecek.

Program:
L. van Beethoven
“Senfoni No:1”
Op.21 Do Majör

Ara
L. van Beethoven
“Senfoni No:4”

Allegro ma non troppo


Okuyucu Görüşleri

Yorum Ekleyin

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sohbeti Başlat!
Mesajlarınızı bekliyoruz...
Ostim Radyo Whatsapp Hattı
Merhaba,

Mesajlarınızı bekliyoruz...