ŞİMDİ ÇALIYOR

Title

Artist

YAYINDAKİ PROGRAM

18. Ve 19. Saat

18:00 20:00

YAYINDAKİ PROGRAM

18. Ve 19. Saat

18:00 20:00

Sonraki Program

Kesintisiz Müzik

20:00 24:00


“Annemin Bilmediği Her Şey” Raflardaki Yerini Aldı

Ekleyen on Temmuz 14, 2022

Arda Erel’in, bir adamın kendini arayışını ele aldığı yeni romanı “Annemin Bilmediği Her Şey” raflardaki yerini aldı.

İnkılâp Kitabevi imzasıyla yayımlanan “Annemin Bilmediği Her Şey” okuyucularıyla buluştu. Kitapları büyük beğeni toplayan Arda Erel, bir adamın kendini arayışını anlattığı yeni romanı “Annemin Bilmediği Her Şey” ile aile kavramı, sosyal statü, ötekileştirilmek, yok sayılmak, kendine yabancılaşmak, çaresiz hissetmek, benliğini yitirmek gibi insanın kaybolmaktan korkarak halının altına süpürdüğü sorunları konu alıyor.

İnsana, en insanî olana ayna tutan Arda Erel, “Annemin Bilmediği Her Şey” romanında örtbas edilen ne varsa bulup çıkarırken, bunları kelimelerle ince ince işliyor.

Arda Erel, raflardaki yerini alan “Annemin Bilmediği Her Şey”de toplumsal sorunlara da mercek tutarken, yüzünü hayat koşturmacasında görmediğimiz ya da görmezden geldiğimiz konulara çeviriyor.

Bir Başkaldırı Romanı Olarak da Dikkat Çekiyor!

Roman, alt metni oldukça katmanlı olan, aynı zamanda yer yer yazarının yaşamından da izler taşıyan, görmezden gelinenlerin gün yüzüne çıkarıldığı bir eser sunuyor.

Okurlarını sonu kaybolmaya değil, kendini bulmaya çıkan bir yolda derinlemesine sorgulatan kitap, toplumsal baskılara ve insana dayatılan tüm zorbalıklara da bir başkaldırı romanı olarak okurlarının karşısına çıkıyor.

Arda Erel, sessiz bir çığlık etkisi yaratmayı hedefleyen “Annemin Bilmediği Her Şey” romanıyla varlığı kabul edilmek istenmeyenlere ışık tutarken, çok sesli bir koronun izlerini edebî diliyle dokuyarak okurlarının beğenisini kazanmayı bekliyor.

Arka Kapak Yazısı

Arda Erel: “Zorbalık ve yabancılaşma, benim çocukluğumdan itibaren bildiğim ve kendi içimde debelendiğim bir konuydu. Bu yüzden romanda bazen vardım. Bazense hiç yoktum. Bazı yazarların romanları böyledir.”

Ezberlerinizi Unutun…

Bir sabah uyandığınızda hafızanızı kaybetmiş olsaydınız ne yapardınız? Nasıl bulurdunuz benliğinizi? İnsan, başkalarından dinleyerek ne kadar tanıyabilir kendini? Herkes her şeyi anlatır mı yoksa işine geldiği kadarını mı söyler? Kendini, ailesini, yaşadığı ülkeyi unutan biri için her şeyin eskisi gibi olması mümkün müdür?

Zihninde gezinen bir kurt gibi onu yiyip bitiren soruların ortasında kendini arıyordu Altan. Hiçbir şey hatırlamıyordu ve herkes farklı bir şey söylerken daha beter kaybolduğunu hissediyordu. Kime inanacağını ve doğrunun ne olduğunu sorgularken, ona gerçeği kim anlatacaktı?

Arda Erel, “Annemin Bilmediği Her Şey” ile bir adamın kendini bulmaya çalışmasının izinde kolektif ve bireysel hafızayı, toplumsal sorunları, aile olmayı, sosyal statüleri, baskıları, ötekileştirilmeyi, yok sayılmayı, yalnızlaştırılmayı, kendine yabancılaşmayı derinlemesine sorguluyor. Şimdi ezberlerinizi unutun; bu kitap, tüm bildiklerinizi yeni baştan yazmaya geliyor…

Jale Demirdöğen: “Arda Erel, Annemin Bilmediği Her Şey ile bu kez ‘çekirdek aile’ kavramını cesur bir edebi dille kabuğundan ayırıp okurun önüne sermiş. Dokunulmayana dokunmuş ve görmezden gelinene çevirmiş bakışlarını. Roman, aileye ve topluma bakış açısıyla çoksesli bir koro, sarsıcı üslubu ve çıplaklığıyla hüzünlü ama unutulmayacak bir senfoni niteliğinde.”

Emre Kalcı: “Kimlik ve toplumsal hafıza hakkında güçlü ve isyankâr bir roman. Edebiyat dünyamızda bir zafer işareti…”

Yayın Etiketleri

Okuyucu Görüşleri

Yorum Ekleyin

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sohbeti Başlat!
Mesajlarınızı bekliyoruz...
Ostim Radyo Whatsapp Hattı
Merhaba,

Mesajlarınızı bekliyoruz...