ŞİMDİ ÇALIYOR

Title

Artist

YAYINDAKİ PROGRAM

Kesintisiz Müzik

20:00 24:00

YAYINDAKİ PROGRAM

Kesintisiz Müzik

20:00 24:00


Ankaragücü Sportif Direktörü Stüdyomuzda…

Ekleyen on Mayıs 12, 2022

Ostim Radyo’da Atila Kiper’in konuğu MKE Ankaragücü Sportif Direktörü Emre Yıldız’dı.

Ostim Radyo’da 10 Mayıs 2022 Salı günü Atila Kiper’in konuğu MKE Ankaragücü Sportif Direktörü Emre Yıldız’dı. Programda konuşulan konuların satır başları şu şekilde:

Aşık Olunca Futbolu Bıraktım

“Lige başlarken başkanın danışmanı konumundaydım.” diye belirten MKE Ankaragücü Sportif Direktörü Emre Yıldız,  “Bandırmaspor maçıyla kulübün içine tam olarak girdim. Takım yarışırken kulübe zarar verici hiçbir açıklama içinde olmadım. Sezon sonunda basına konuşacağım demiştim. Emre Yıldız, yedi çocuklu bir ailenin altıncı çocuğuyum. Aslen Kayseriliyiz. Üniversite mezunuyum. Ankara TKİ kulübünde amatör olarak futbola başladım, sonra Almanya kariyerim oldu. Sonra 3.Lig kulübü Ceyhanspor’a geldim. Aşık olunca futbolu bıraktım ve hiç pişman olmadım.” dedi.

Emre Yıldız’ın Kariyeri

MKE Ankaragücü Sportif Direktörü Emre Yıldız, kariyeriyle ilgili olarak şunları söyledi:

Futbol peşimi bırakmadı. 2006 yılında menajerliğe başladım. Ağabeyimle beraber üst düzey 15 sene uluslararası çap dahil olmak üzere menajerlik yaptım. Adım Osmanlıspor ile anılıyor ama bilinmeyen şu ki 2008 yılında Bağlumspor’da sportif direktörlük yaptım. 2014 yılında da Göztepe’de Başkan Hüseyin Altınbaş’ın danışmanı olarak görev yaptım.”

Ankaragücü‘nün Transfer Politikası ve Sportif Direktörlük Hakkında

Ankaragücü’nün transfer politikasıyla ilgili olarak sorulan soruya ise Yıldız, “Geçen yıl ben sürekli oyuncu seyrettim. Düşülen sezonun devre arası göreve başladım. Daha önce yapılan transferlerle ilgili bir dahlim yok. Sadece Atakan Çankaya transferinde dahlim oldu. Başkan Faruk Koca olunca listemizi ona sunduk. Başkan keskin bir kararla teknik direktör olarak Mustafa Dalcı’da karar kıldı. Üçümüz toplantılar yaptık, gelişigüzel işler yapmadık. Transferleri kampa yetiştirdik. Bütün futbolculara kendim ulaştım, menajeri varsa onunla iletişimde bulunduk. 5 Milyon TL’ye yakın sadece menajersiz getirdiğim futbolculardan kar ettik. Hiçbir menajer ile de sorunumuz yok. Başkan Faruk Koca dürüstlük ve dostluk halkasını attı denize, hocamız ve benle devam etti ve futbolcularımıza yansıdı. Başarımızın sırrı budur. Bütün transferlere dahil edildik. Sportif direktörüm ve sadece işimi yapıyorum. Hiçbir transferden para kazanmadım. Evrensel ahlak kuralları var ve alnım açık, yapılması gereken verilen emanete sahip çıkmak. Sportif Direktör görevi ateşten gömlek. Fiziki olarak karnınız ağrıyor. Çünkü bir yük var omuzlarınızda ve camiayı taşımanız gerekiyor. Dürüstlük ile söylemek gerekirse kazancımı başkandan alıyorum ve takım primlerinden prosedür gereği bana verildi. Şu an takım içindeki hiçbir oyuncu ile menajerlik bağım yoktur.”

Her Takım Bulunduğu Lig’de En Üst Sıralamayı Hedeflemelidir

Bu sezon ve önümüzdeki sezon Süper Lig hakkında da açıklamalar yapan Yıldız, “Bir takım bir ligdeyse en üst kısma talip olmalıdır. Başkan Faruk Koca da bu vizyonu bize aşılıyor. İyi bir takım kuracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Düşmekten uzak, keyifle seyredilecek bir takım kuracağız. Transfer çalışması olarak Eylül ayından bu yana çıkacak gibi Süper Lig‘e hazırlandık. Mesela Zahid’i aldık benim 2014 yılında listeme aldığım bir oyuncuydu. Oluşturduğumuz bir liste var. Uluslararası ağımızın, bağlantılarımızın ve maçları canlı olarak dünyanın her yerinden seyretmemizin çok büyük faydası olacağı inancındayım. Owusu, Aatif, Zahid geldiğinde çok mutlu olmuştum. Önemli olan futbolcuların takıma ne katabileceğini tahmin etmen. Sezon başında Borven kalacak denildi, sonra oyuncu ayrılmak istedi. Biz de ona göre planlama yaptık. Owusu, Boluspor maçında olmayacak, bir hastalık geçirdi. Kiralık sözleşmesi bitti ama istediğimiz takdirde takımda tutabileceğiz. Bizim kadro planlamamızda önemli unsur iyi karaktere sahip olmak. Owusu, en ihtiyacımız olduğumuz dönemde takımda yoktu. Covid ortamında resmi olarak bize sundu belgeleri ama Teknik Direktörümüz Mustafa Dalcı dönüp arkasına bakmadı ve hemen alternatif arayışlarına girdi, bu da benim hocamıza olan saygımı daha da arttırdı ve takıma da olumsuz bir yansıması olmadı. Transfer yasağını yöneticilerimizin halledeceği inancındayım ama bizim çalışmalarımıza engel değil. Taraftarlarımız, Başkanımız Faruk Koca’nın entelektüel birikimine inanmaya devam etsinler.” dedi.


Okuyucu Görüşleri

Yorum Ekleyin

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sohbeti Başlat!
Mesajlarınızı bekliyoruz...
Ostim Radyo Whatsapp Hattı
Merhaba,

Mesajlarınızı bekliyoruz...