ŞİMDİ ÇALIYOR

Title

Artist

YAYINDAKİ PROGRAM

Kesintisiz Müzik

12:00 15:00

YAYINDAKİ PROGRAM

Kesintisiz Müzik

12:00 15:00

Sonraki Program


Ankara’da Tiyatro…

Ekleyen on Mart 14, 2022

Bir Delinin Hatıra Defteri

Erdal Beşikçioğlu’nun muhteşem performansıyla hayat bulan “Bir Delinin Hatıra Defteri”, 31 Mart-1 Nisan 2022 tarihlerinde saat 20.30’da Ankara Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde izleyicilerle buluşacak… Yaşadıklarıyla baş etmeye çalışan bir adamın hatıra defterinde yazanları konu alan “Bir Delinin Hatıra Defteri”, 9 Haziran 2022 tarihinde ise ODTÜ MD Vişnelik Çim Amfi’de izleyicileri selamlayacak.

Nikolay Vasilyeviç Gogol’ün yazdığı, Cem Emüler Işık’ın uyarlayıp yönettiği “Bir Delinin Hatıra Defteri”nin yönetmen yardımcısı, başarılı oyuncu Erdal Beşikçioğlu…

Ahududu

Usta oyuncuların bir araya geldiği Ahududu isimli tiyatro, 16 Mart 2022 Çarşamba günü Ankara MEB Şura Salonu’nda tiyatro severleri ağırlayacak. Dünyanın en çok oynanan komedilerinden biri olarak tiyatro tarihine geçen “Ahududu”, Tiyatrokare’nin yeni yorumuyla sahnelenecek. Joseph Kesselring’in yazdığı, Nedim Saban’ın yönettiği oyunun başrollerini Suna Keskin ve Melek Baykal paylaşıyor.

İki yaşlı kadının yalnızlığa buldukları çareyi izleyeceğiniz oyun, dünyanın en büyük starları tarafından yorumlanan ve Cary Grant’ın başrolde oynadığı bir film olarak da bilinen (Arsenic and Old Lace), Türkiye’de daha önceleri Suna Pekuysal, Vasfi Rıza Zobu, Ani İpekkaya gibi ustalar tarafından oynanmıştı.

Şen Makas

1997 yılında Tiyatrokare’de büyük başarıyla sahnelenen “Şen Makas”, Nedim Sanban’ın yönetmenliğinde yeniden izleyiciyle buluşuyor. Paul Pörtner’in yazdığı ve Amerikan tiyatro tarihinin “En Uzun Süreli Oynanan Oyunu” olarak Guiness Rekorlar Kitabı’na geçen “Şen Makas”, 23 Mart 2022 Çarşamba günü Ankara MEB Şura Salonu’nda izleyicileri için perdelerini açacak.

Charlie Chaplin Komedi Ödülü alan tek oyun olma özelliğine de sahip olan oyun, dünyanın tüm ülkelerinde yıllarca sahnelendiği gibi Boston’da 1979 yılından bu yana aralıksız olarak sahneleniyor.

Yepyeni bir yorumla Schwarzkopf ana sponsorluğunda izleyiciler ile buluşacak olan oyunun yeni versiyonunda sosyal medya kullanımı yoğunlaştırılıyor.

Şen Makas’ta seyirciler bir kuaför salonundaki olayın tüm ayrıntılarına tanıklık ediyor. Seyircinin de dahil olduğu hikâyede, her gece farklı oyun oynanıyor.

Ağaçlar Ayakta Ölür

Nevra Serezli’nin 11 yıl sonra sahneye döndüğü ve performansı ile yedi farklı ödül kazandığı “Ağaçlar Ayakta Ölür” oyunu, 24 Mart 2022 Perşembe günü saat 20.00’de Ankara MEB Şura Salonu’nda sahnelenecek. Oyun, 25-26 Nisan 2022 tarihlerinde de saat 20.30’u gösterdiğinde yeniden MEB Şura Salonu’nda Ankaralı izleyicileri için perdelerini açacak.

Alejandro Casona, İspanya İç Savaşı’nın ardından yazdığı bu oyunda, yalan dünyasının içinde bile iyiliğe sığınmanın bir gereksinim olduğunu vurgulamıştır.

Yönetmenliğini Nedim Saban’ın yaptığı “Ağaçlar Ayakta Ölür” oyununa konu olan hikâye de oldukça dikkat çekicidir. Yaşlı bir çiftin, uçak kazasında kaybettikleri çocuklarından kalan tek varlığı torunlarıdır. Ancak hırsızlık yaparken yakaladığı torunu ile bağlarını koparan dede, hayata veda etmeden önce torununu son kez görmeyi bekleyen eşinin isteğini yerine getirmeye çalışır. Torunun nerede olduğunu bilmeyen dede, Bir Dilek Tut Derneğine, torun rolü oynayacak birilerini bulması için başvurur. Kendisine oynanan bu oyunu sorgulamadan kabul eden ve bir yalan içinde yaşamayı acı gerçeğe yeğleyen büyükannenin dünyası, gerçek torunun boy göstermesiyle yıkılacaktır.

Türkiye’de daha önce Devlet Tiyatrosu’nda ilk olarak Macide Tanır tarafından sahnelenen oyunun değişik versiyonu, Yıldız Kenter’in başrolde oynadığı bir film olarak gösterilmişti.


Okuyucu Görüşleri

Yorum Ekleyin

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sohbeti Başlat!
Mesajlarınızı bekliyoruz...
Ostim Radyo Whatsapp Hattı
Merhaba,

Mesajlarınızı bekliyoruz...