ŞİMDİ ÇALIYOR

Title

Artist

YAYINDAKİ PROGRAM

Kesintisiz Müzik

12:00 15:00

YAYINDAKİ PROGRAM

Kesintisiz Müzik

12:00 15:00

Sonraki Program


AB Araştırmacı Gazetecilik Ödülü…

Ekleyen on Mart 30, 2022

“Batı Balkanlar ve Türkiye, Avrupa Birliği Araştırmacı Gazetecilik Ödülü” başvuruları 28 Mart’ta başladı.

Batı Balkanlar ve Türkiye’den araştırmacı gazetecilik haberlerini ödüllendirme amacıyla yıllık olarak düzenlenen “Avrupa Birliği Araştırmacı Gazetecilik Ödülleri” başvuruları 28 Mart’ta başladı. Başvurular 28 Nisan 2022 Perşembe günü saat 14.00’te sona erecek.

Avrupa Birliği desteğiyle, Gazeteciler Cemiyeti (Ankara) ve Balkan Araştırmacı Gazetecilik Ağı’nın (BIRN) ortaklaşa düzenledikleri “Avrupa Birliği Araştırmacı Gazetecilik Ödülleri”, araştırmacı gazetecilerin olağanüstü başarılarını tanıma, teşvik etme ve Batı Balkanlar ile Türkiye’de nitelikli araştırmacı gazeteciliğin görünürlüğünü artırmayı hedefliyor.

Koşullar

  • Başvuru sahipleri; 1 Ocak 2021 – 31 Aralık 2021 tarihleri arasında, ifade özgürlüğü, hukukun üstünlüğü, şeffaflık, gücün kötüye kullanılması, temel hakların ihlal edilmesi, yolsuzluk ve organize suç konularında yayınlanmış haberleriyle yarışmaya katılabilecek.
  • Bireysel ya da grup olarak; basılı, çevrimiçi, radyo veya televizyon mecralarında yayınlanmış eserler ile başvuru yapılabilir. Haberlerin 2021 takvim yılı içerisinde yayınlanmış olması gerekiyor.
  • Başvuru yapmak isteyen gazetecilerin, Gazeteciler Cemiyeti internet sitesindeki başvuru formunu doldurarak; form ile birlikte, başvuru yaptıkları haberi elektronik ortamda (internet sitesi bağlantısı, ses/yayın dosyası, gazetenin pdf dosyası veya taranmış görüntüsü) euawards@birn.eu.com adresine elektronik posta yoluyla göndermeleri gerekiyor.

Ödüller

Ödüller, “Batı Balkanlar ve Türkiye’de Haberciliğin Niteliğinin ve Bağımsız Gazeteciliğinin Güçlendirilmesi” projesinin bir parçası olarak yürütülüyor. Birincilik ödülünün sahibine 5 bin Avro, ikincilik ödülünün sahibine 3 bin Avro, üçüncülük ödülünün sahibine ise 2 bin Avro para ödülü verilecek.

Yayın Etiketleri

Okuyucu Görüşleri

Yorum Ekleyin

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sohbeti Başlat!
Mesajlarınızı bekliyoruz...
Ostim Radyo Whatsapp Hattı
Merhaba,

Mesajlarınızı bekliyoruz...